Przygoda życia … Wypad do Niemiec.

Mój pracuje za granicą . Zaproponował mi abym do niego przyjechała . Nigdy nie byłam zagranicą , więc od razu się zgodziłam. Zawsze chciałam pojechać za granicę , więc skoro była taka okazja , to czemu bym nie skorzystała. 

Była to moja przygoda życia , ponieważ nigdy jeszcze nie byłam zagranicą , po drugie nigdy jeszcze nie byłam aż tak daleko a po trzecie nie znam zbytnio języka. 

Byłam ok 600 lub 700 km od domu … więc jest bardzo daleko. 

Spaliśmy w miejscowości w Apartments Boddenhof Stedar . jest to jakby dom bliźniaczy z mieszkaniami . Można powiedzieć , że jest to takie małe zadupie , bo do miasta daleko . 

Wybraliśmy się do miejscowości Stralsund . Tam trochę pozwiedzaliśmy . Wybraliśmy się do portu , gdzie stał wielki statek masztowy . Kupiłam sobie tam magnez na pamiątkę. 

Załapaliśmy się również na jarmark świąteczny . Były karuzele, jedzenie . 

W Niemczech można już zauważyć dekoracje świąteczne w domach i na dworze . Każdy dom był ładnie oświetlony a w oknach były dekoracje świąteczne. 

Oczywiście nie obyło się bez posmakowania czegoś w Niemczech. Oczywiście tradycyjnie zamówiłam sobie frytki , szczerze mówiąc jakieś specjalnie były, miałam wrażanie , że były na pół twarde. Mój mąż zamówił sobie rybnego hamburgera , mimo tego , że ja nie lubię zbytnio ryb to był ten hamburger całkiem dobry . Na jarmarku kupiłam sobie truskawki w czekoladzie, był to pyszny deser , będę robić , taki przysmak w domu . Kupiliśmy jeszcze taki małe kuleczki, pączki. Smakowały tak samo jak robi moja babcia.

9 myśli w temacie “Przygoda życia … Wypad do Niemiec.

  1. Bardzo fajny wypad. Ja w tym roku byłam w Holandii, a w Niemczech byłam kilka razy, bo akurat mam tam rodzinę. Udało mi się tylko zwiedzić Berlin i bardzo miło wspominam ten czas. 🙂

    Polubienie

  2. Proszę, nie powtarzaj się tak bardzo (na początku) postu.
    Każdy powinien kiedyś pojechać za granicę choćby na krótko. Zawsze można doświadczyć, zobaczyć coś nowego.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s